Foto Editor – cel

Zacznijmy od „Po co”, potem przejdźmy przez „Jak” i na końcu na pokazie jak działa. Póki co „po co” i pierwsza część jak. Zwłaszcza że przyszedł z chin święty kurierołaj i można zobaczyć pierwszy etap.

Po co?

Zawsze podobały mi się rzeczy takie jak LoopDeck do edycji zdjęć itp. Może nie akurat takie jak ten produkt, ale podobne, z suwakami jak w mikserach audio do edycji poszczególnych kolorów itp. Czemu więc nie zrobić sobie czegoś podobnego? To nie może być trudne prawda?

Czego chcę użyć

Arduino UNO będzie naszym kontrolerem podpinanym po USB do komputera, następnie kilka oporników liniowych czy jak tam to się nazywa. Prosty suwak zmieniający liniowo opór wraz z przesuwaniem, zakodowany na arduino by ładnie zmieniał wartość 0-100 tak jak chodzą suwaki w LightRoomie czy innych podobnych aplikacjach. Do tego kilka przycisków, jakaś obudowa i niewiele więcej. Teoria brzmi prosto 😉

JAK

Nie wiem jeszcze, najgorsze będzie zaprojektowanie obudowy i … zmotywowanie się do zrobienia wszystkiego. Ale przecież od tego jest ta strona. Dziś kilka gadżetów przyszło, arduino już miałem więc… zacznijmy.